ChargePoint’in EV ağı Tesla’nın NACS konektörüne destek sunacak

Elektrikli araç şarj altyapısı şirketi ChargePoint perşembe günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı (NACS) konektörüne destek sunmaya başladığını duyurdu. Bu yılın başlarında açıklanan bir hamleyle ağ, daha önce tescilli olan ve yakında her yerde bulunabilecek Tesla fişi için AC ve DC şarjını destekleyecek. Rakip Electrify America da haziran ayında benzer bir değişiklik yaptığını duyurdu ancak geçiş için daha mütevazı bir son tarih olan 2025’i belirledi.

ChargePoint, Tesla araçlarıyla uyumlu yerel bir DC konektörü ve AC “çözümleri” sağlayacak. Ayrıca Kombine Şarj Sistemi (CCS-1) standardını da desteklemeye devam edecek. ChargePoint ayrıca bu ay Seviye 2 Home Flex şarj sistemi için kablo sevkiyatına da başlayacak. Tesla olmayan EV’ler için NACS DC hızlı şarj hızları sunan halka açık ilk seçenek.

ChargePoint’in EV ağı Tesla’nın NACS konektörüne destek sunacak

ChargePoint CEO’su Pasquale Romano bir basın bülteninde şunları yazdı: “Tesla araçları tarafından başlatılan 35 milyondan fazla tarihi ChargePoint oturumuyla, EV pazarının bu büyük kısmı için yerel konnektör çözümleri sunma ihtiyacını gördük. Hem kurulu hem de yeni ürünlere yönelik desteğimiz, ChargePoint DC şarj cihazlarını Tesla ekosisteminin hızlı şarj alternatifine henüz sahip olmayan milyonlarca sürücüye açıyor ve AC şarj deneyimlerini daha kullanışlı hale getiriyor.”

Otomobil endüstrisi son aylarda NACS’ın arkasında saf tuttu. Ford, GM / Rivian, Volvo, Polestar, Mercedes, Honda, Jaguar, BMW ve Hyundai, standardı gelecek araçlarda benimsemeyi planladıklarını duyurdular. Toyota ve Volkswagen geride kalan birkaç rakipten ikisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x