Süper Kupa ertelendi! Ünlü gazeteciler ateş püskürdü

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Turkcell Süper Kupa maçı, organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Alınan bu kararın ardından birçok gazeteciden konuyla ilgili yorumlar geldi.

Ahmet Çakar: Sayın Erdoğan bu yapılanı kimsenin yanına bırakmaz

Eski hakem vr spor yorumcusu Ahmet Çakar, “Sayın cumhurbaşkanımız benim reisimdir. Futbol konusunda da benim ağabeyimdir. Sayın Erdoğan bu yapılanı kimsenin yanına bırakmaz, bırakmamalı. Yok ya… İki tane zibidi bizi orada rezil, kepaze edecek; sayın cumhurbaşkanı da gerekeni yapmayacak?” dedi. 

Zihni Çakır: Atatürk temalı herhangi bir şey gösterin

Gazeteci Zihni Çakır, Fenerbahçe’nin Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu ile Galatasaray’ın Süper Lig şampiyonluk kutlamalarındaki görselleri paylaşarak, “Ben şuraya Fenerbahçe (Ziraat Türkiye Kupası) ve Galatasaray’ın (Lig Şampiyonlığı) Cumhuriyetin 100. Yılındaki Şampiyonluk kutlamalarını bırakayım siz de bana bu kutlamalarda Atatürk tişörtü ya da Atatürk temalı herhangi bir şey gösterin bu gece yaşananların gerçekten “Atatürk hassasiyetinden” kaynaklandığına inanalım.” ifadelerini kullandı. 

Nedim Şener: Büyük değişikliklere hazır olun

Bir başka gazeteci Nedim Şener ise “Almanya, İngiltere Süper Kupa finalinin kendi ülkesinde oynanması talebini reddetmiş. TFF davet eden Azerbaycan’da para olmadığı için yüzüne bakmamış. FB ve GS yöneticileri ise Divan Kurullar’nın uyarısına rağmen S.Arabistan’da oynanmasını kabul etmişler. Atatürk adını tartışmanın ortasına koydular. Hiç sıradan bir olay değil, bekleyelim ne diyecekler bakalım neler olacak. Büyük değişikliklere hazır olun” yorumunda bulundu. 

Emin Pazarcı: Mecburiyet mi vardı?

Akşam gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Mecburiyet mi vardı? Kim götürdü Fenerbahçe ve Galatasaray’ı Riyad’a? Sorun çıkartmak, sıkıntı yaşatmak için mi? Maçın Suudi Arabistan’da yapılması fikri, hangi aklı evvele ait? Nur topu gibi yeni bir sorun koydular kucağımıza. Hem de İsrail’in Gazze’deki katliamları sürerken! Bu açıklama da evlere şenlik: Müsabaka, Cumhuriyetimizin ve TFF’nun 100. yılını kutlamak için Riyad’ta organize edilmiş! Bilmiyorlar mı Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki görüş ayrılıkları ve problemleri? Adeta sorun çıksın diye gidilmiş oraya” diye konuştu. 

Serdar Arseven: İdraksiz tipler

Milat gazetesi yazarı Serdar Arseven ise “Futbol üzerinden öyle tezgâhlar kuruluyor ki… Uzunca süredir işaret ettiğimiz “Futbol üzerinden kamplaştırmayı keskinleştirme oyununa aynen devam. Ve tabii çok büyük yönetim krizi! Öngörememe, yönetememe! Biz futbol üzerinden kurulan tezgâha dair ikazlarda bulundukça bazı avanaklar “Bize ne toptan” diyorlardı.. İdraksiz tipler!” paylaşımında bulundu. 

Zeki Bahçe: TFF nin beceriksizliği ve sonuç

FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan sosyal medya hesabından “Fenerbahçe ve Galatasaray maça çıkmadan Türkiye’ye dönmelidir. Bu sıradan bir kriz değil.” şeklinde paylaşımda bulunurken Gazeteci Zeki Bahçe ise bu paylaşımı alıntılayarak “Yine Provokasyonun/kalkışmanın adı “Yurtta sulh” Yine FETÖ sufleleriyle harekete geçen yerli aparatlar Yine içerideki kaos denemesini körükleyen firari hainler TFF nin beceriksizliği ve sonuç” yazısını yazdı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x