XRP Yatırımcılarını Sevindirecek Tahmin: 36x Yükseliş!

Tanınmış piyasa analisti Dark Defender kısa bir süre önce XRP için bir tahmin sundu. Ripple’ın altcoin’inin fiyatının 18 ya da 13 dolara tırmanabileceğini öne sürdü. Bu da neredeyse 36 katlık bir yükseliş anlamına geliyor. Bu tahmin, piyasa eğilimlerini tahmin etmek için saygın bir analitik araç olan Elliott Dalga modeline dayanıyor. Dark Defender, Elliott Dalga modelinin fiyat hareketlerini doğru bir şekilde tahmin etme kabiliyetine olan güçlü güvenini dile getirerek, zaman içinde güvenilirliğini kanıtladığını belirtti. İşte detaylar…

XRP için yükseliş tahmini

Elliott Dalga Teorisi, yatırımcıların finansal piyasa döngülerini analiz etmek ve piyasa eğilimlerini tahmin etmek için kullandıkları bir teknik analiz biçimidir. Ralph Nelson Elliott tarafından 1930’ların sonunda geliştirilmiştir. Teori, piyasaların Elliott’un “dalgalar” olarak adlandırdığı tekrarlayan döngüler halinde hareket ettiğini öne sürer. Bu dalgalar yatırımcı psikolojisinin bir sonucudur ve hem yukarı hem de aşağı yönlü piyasa trendlerinde tespit edilebilir. Elliott Dalga Teorisi’nin temel yapısı, ana trend yönünde beş dalgadan oluşur ve bunu genellikle trend dalgaları için 1-2-3-4-5 ve düzeltici dalgalar için A-B-C olarak etiketlenen üç düzeltici dalga izler.

Beş dalgalı model daha küçük dalga modellerine ayrılabilir. Ripple veya herhangi bir altcoin için aynı şekilde kendisi de daha büyük bir dalga modelinin parçası olabilir. Dalgaların bu fraktal yapısı, teorinin farklı zaman dilimlerinde uygulanmasına olanak tanır. Yatırımcılar ve analistler Elliott Dalga Teorisini giriş ve çıkış noktalarını, stop-loss seviyelerini belirlemek ve bir varlığın fiyatının gelecekteki yönünü ölçmek için kullanır. Bununla birlikte, tüm teknik analiz türleri gibi Elliott Dalga Teorisi’nin de kusursuz olmadığını ve yoruma tabi olduğunu belirtmek gerekir.

Ripple davası, fiyat için kritik faktör

Dark Defender tarafından yapılan önemli gözlemlerden biri, XRP’nin fiyatı ile Ripple için yasal sonuçlar arasında doğrudan bir ilişki olmamasıydı. Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı son yasal zaferlere rağmen, XRP’nin fiyatı buna karşılık gelen bir artış göstermedi. Bunun yerine Dark Defender, XRP’nin fiyatının Elliott Dalga formasyonundaki konumundan daha fazla etkilendiğini ve formasyonun bir tahmin aracı olarak güvenilirliğinin altını çizdiğini belirtti. Dark Defender’a göre, XRP şu anda Elliott Dalga formasyonunun çok beklenen 3. Dalgasında yer alıyor. Bu, önemli fiyat kazançları için zemin hazırlayabilecek çok önemli bir aşamadır. Şu anda XRP, 0,46 ila 0,5286 dolar arasında bir fiyat aralığıyla 2. Dalga içinde işlem görüyor.

Dark Defender, XRP’nin hafta içinde 0,5286 dolarlık üst sınırın üzerine çıkacağını ve takip eden hafta içinde 0,66 dolara doğru bir hareket için zemin hazırlayacağını öngörüyor. Belirli fiyat hedefleri açısından Dark Defender, XRP’nin yakın vadede 3. Dalga’da ortalama hedef olan 5,8563 dolara ulaşmasını bekliyor. Ancak, bu Ripple için nihai hedef olmayabilir. Analist ayrıca XRP’nin rallisini 18,22 dolara kadar uzatabileceği olasılığını da sundu. Diğer taraftan, 18,22 dolarlık ralli gerçekleşmezse, XRP Dalga 5’in bir parçası olarak 13 dolara ulaşabilir. Bu hedeflere ulaşmak için XRP’nin 18,22 dolara ulaşmak için %3.426’lık bir artış ve 13 dolara ulaşmak için %2.415’lik bir artış yaşaması gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x