Şirketler sosyal projelerle anlam katıyor

UNICEF İLE İŞBİRLİĞİ

QNB Finansbank, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlamaları kapsamında, QNB Finansbank – UNICEF iş birliği ile “Depremden etkilenen bölgelerdeki 100 okulun renovasyonu” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında QNB Finansbank desteği ile 2023-2024 akademik döneminde yaklaşık 31 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerindeki 100 okulun renovasyon çalışmaları tamamlandı.

Deprem felaketleri sonrasında bölgede yaklaşık 4 milyon çocuğun eğitiminin kesintiye uğradığını dile getiren QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, “Önceliğimiz çocuklarımızın hızla normal hayatlarına ve eğitimlerine geri dönmelerini sağlamak oldu. UNICEF iş birliği ile “Depremden etkilenen bölgedeki 100 okulun renovasyonu” projesi de bizim için bu kapsamda çok değerli. Bu projeyi Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı’nda yine çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak ve Cumhuriyetimizi gelecek yüzyıllara taşıyacak çocuklarımıza destek vermek üzere 100. Yıl Projemiz olarak da belirledik. 10 milyon TL bağış ile 100 okulun hızla normale dönerek yenilenmesini sağlamak üzere harekete geçtik. Bu çerçevede 7 anaokulu, 58 ilkokul ve 35 ortaokulun yenilenmesi çalışmaları yapıldı. 2023- 2024 akademik döneminde çocuklarımız normal eğitimlerine geri döndü. Bu 100 okulda, yaklaşık 31 bin öğrenci öğrenim görüyor.” diye konuştu.

CUMHURİYETİN GELECEĞİ GENÇ ÖĞRETMENLER

Alarko Holding de, “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesi ile Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 100 öğretmen adayı kız öğrenciyi, zengin içeriklerden oluşan bir gelişim programı ile geleceğe hazırlayacak. 9 Kasım’a kadar öğrencilerin Microfon platformu üzerinden başvurabileceği projede, teknik eğitimlere ek olarak sosyal kabiliyetleri de artırmaya yönelik derslerle öğretmenlerin mesleki becerileri ve profesyonel gelişimleri destekleniyor.

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesi’nin Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında öğretmenlik mesleğine bir saygı duruşu olduğunu belirten Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, bu proje ile gelecek kuşakları eğitecek genç öğretmen adaylarını desteklemekten memnuniyet duyduklarını aktardı. Yıldız “Öğretmenler sahip oldukları bilgi ve birikim sayesinde çocukların hayatlarını değiştirecek güçteler. O çocuklar da ileride dünyayı değiştirecek güce erişecekler. Dolayısıyla Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında eğitim neferi öğretmenlerimizi geleceğe hazırlayarak ülkemizin aydınlık yarınları için büyük bir yatırım yapıyoruz. “Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesi ile yeni nesilleri yetiştirecek öğretmenlerimizin gelişimlerine katkıda bulunarak onların yanında olmayı kendimize görev ediniyoruz.” dedi.

100 KIZ ÖĞRENCİYE BURS DESTEĞİ
İpekyol Group da, Cumhuriyet’in 100. yılında eğitimin önemine vurgu yaparak Türk Eğitim Vakfı ile işbirliğine gitti. Bu kapsamda üniversite ve teknik okullarda öğrenim gören 100 kız öğrenciye eğitim bursu sağladıklarını belinten İpekyol Group CEO’sı Uğur Ayaydın, “Bu topraklarda sahip olduğumuz tüm kazanımları Ulu Önderimiz Atatürk’e borçluyuz ve bunun karşılığını daha fazla çalışarak vermeye gayret ediyoruz. Yurt içi ve yurt dışında faaliyetlerine devam eden bir markalar bütünü olarak sorumluluklarımız konusundaki hassasiyetlerimiz devam ediyor. Bu yıl Türk Eğitim Vakfı ile yaptığımız iş birliği kapsamında üniversite ve teknik okulda öğrenim gören 100 kız öğrencimize eğitim bursu sağlıyoruz. Ayrıca teknik okullarda açacağımız atölyeler ve üniversitelerde yürüteceğimiz farkındalık programlarıyla bu desteğimizi her geçen yıl artırmayı planlıyoruz. Biz ülkemize Cumhuriyet’in çok yakıştığına inanıyor bunun için var gücümüzle üretmeye ve paylaşmaya devam ediyoruz” dedi.

DAHA YEŞİL BİR TÜRKİYE İÇİN
Roche Türkiye, Cumhuriyet’in 100. Yılı kapsamında Ege Orman Vakfı’na çalışanları adına on bin fidan bağışında bulunarak Bursa Osmangazi mevkiinde “Roche 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı”nı hayata geçirdi.

PEGASUS’TAN KIZ ÖĞRENCİLERE DESTEK
Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenciye Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle üniversite bursu veriyor. Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu özel yılda, genç kızlarımız için önemli bir adım atıyor; Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaklarını bilerek, Türk Eğitim Vakfı ile üniversiteli 1000 kız öğrencinin eğitimine destek oluyoruz. Bu destekle, TEV tarihinde tek seferde en yüksek desteği veren kurum olmaktan gurur duyuyoruz. Hedefimiz; gelecek için bir değer yaratabilmek adına eğitimi ve ekonomik sebeplerle eğitimden uzaklaşma ihtimali daha yüksek olan genç kızları kapsayan bir fayda yaratabilmek.” dedi. Öztürk, bursların yüzde 25’inin deprem bölgesinden gelen öğrencilere ayrıldığını belirtti.

EĞİTİME YATIRIM
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Cumhuriyetin 100. Yılında ‘Adımızda Türkiye, adımlarımızda Cumhuriyet’ mottosuyla özel projeleri hayata geçiriyor. TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, projelerinin odağına depremden etkilenen illeri aldıklarını belirterek, 11 ilde kütüphaneler açtıklarını dile getirdi. Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle Eğitimden Üretime Burs Fonu’yla da üniversite eğitimi alan 100 kız öğrenciye burs verilecek.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x