Uzman Görüşü: Aralık’ta Kaçırılmayacak En Sıcak 4 Altcoin!

Aralık ayı Ekim ve Kasım aylarını takip etme eğilimindedir. Kripto uzmanı Camille Lemmens’e göre, yeşil mumlarla sona erdiklerinde, Aralık ayı da büyük olasılıkla ay sonunda yeşil bir mum gösteriyor. Uzman, Aralık ayında iyi performans göstermesi gereken dört altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Illuvium (ILV)

Oyun sektörü patlama yapacak. Blockchain oyunları da büyüyecek. Bugünün projeleri için Illuvium’u seçmemin nedeni iki yönlü. 28 Kasım’da Epic Games Store’da Beta sürümünü başlattı. Bu, dijital video oyunları için bir dağıtım hizmetidir. Platform Microsoft Windows ve macOS’a hizmet veriyor. Başka bir deyişle, onlar büyük bir oyuncu. Illuvium Arena’yı yayınladılar. Epic Games Store’da oyun, oynayan oyunculardan 5 üzerinden 4,8 puan aldı. Bu oldukça sağlam bir puan. Arka planda video oynarken kendiniz de görebilirsiniz.

İkinci neden ise altcoin fiyatının son 30 gün içinde %124’lük bir artış göstermiş olması. ILV, Kasım 2021’deki 1911 dolarlık ATH’sinden bu yana büyük bir düşüş yaşadı. 4B Ancak, Ekim ayından bu yana fiyatı neredeyse üç katına çıktı. 4C ATH’den hala 18 kat uzakta, ancak tekrar oraya ulaştığını ve onu aştığını görebiliyorum. Illuvium Unreal Engine 5 kullanıyor. Yani, ‘gerçek dışı’ görseller bekleyebilirsiniz. Çok etkileyiciler. Yeni Arena oyununu Epic Games’ten indirmek ücretsiz ve rastgele öğeler içeriyor. Blokchain oyunları yükselişe geçmeye hazırken, Illuvium’un iyi iş çıkardığını görüyorum.

İkinci sırada Chainlink (LINK) geliyor

Chainlink benim bir sonraki seçimim. LINK’in 6 dolar civarındaki bir buçuk 2 yıllık yatay hareketinin sona erdiğini gördük. 16,52 dolara kadar yükseldi. Bu, altcoin için ATH’sinden sadece 3,25 kat daha yüksek. Yaklaşan artışla birlikte LINK bu yönde bir adım daha atacak. Chainlink staking v0.2’den bahsediyorum. Aralık 2022’de staking v0.1’i gördük. Bunun 25 milyon LINK’lik bir stake havuzu var. Şimdi, Chainlink havuz boyutunu 45 milyon LINK’e yükseltti.

Şu anda, 28 Kasım’da başlayan ve 7 Aralık’a kadar devam eden bir geçiş dönemi var. Bu, mevcut stakerlar için. Staking v0.2’de garantili bir yerleri var. 7 Aralık’ta erken erişim başlayacak. 11 Aralık’ta halka açık erişim devreye girecek. Havuzun dolu olmaması şartıyla. Staking v0.2’ın, LINK token için yeni bir yükseliş trendi getirmesi mümkün.

Listedeki üçüncü altcoin: Polygon (MATIC)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon, 2023 boyunca haberlerdeydi. Sürekli güncellemelerinden, ortaklıklarından ve diğer şeylerinden kaçamazdınız. Onlar 2023 boyunca tüm haberlerin solunda, sağında ve ortasındaydı. Polygon’un kurucusu Sander Nailwal bunu X’te yayınladı. İki büyük etkinlik yaklaşıyor.

https://twitter.com/sandeepnailwal/status/1729781152121032958

14 Aralık’ta, yeni nesil ZK ürünlerinin halka açık bir demosunu bekleyebiliriz. Bunun tüm Ethereum ekosistemi için önemli bir kilometre taşı olabileceğini söylemeye devam ediyor. 23 Aralık’ta Polygon, RWA’lar ve kurumsal benimseme için oyunu değiştirecek. Bildiğiniz gibi Polygon da zkEVM yolculuğuna başladı. Yeni zkEVM zincirleri PoS zincirlerinden farklı. Ancak, bunlar iki farklı ölçeklendirme çözümüdür. Kriptoda yükselişte olan bir başka sektör de RWA. Ya da gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi. Bu, 2030 yılına kadar 10 trilyon dolarlık bir pazar haline gelebilir. Bu sadece 6 yıl uzakta. Bu iki olayın MATIC’e Aralık ayında bir destek sağlaması mümkün.

Son sıradaki altcoin: ImmutableX (IMX)

ImmutableX, Aralık 2023 veya Ocak 2024’te bir zkEVM mainnet lansmanı planlıyor. İlk test net bu yılın Ağustos ayında yayına girdi. Kasım ayında Re-Genesis test ağını gördük. Şimdi sıra zkEVM ana ağına geldi. Bu yeni Blockchain için şimdiden 50’den fazla oyun sıraya girmiş durumda.

IMX fiyatı da Kasım ayında iyi bir performans gösterdi. 111 oranında arttı ve 1,49 dolara ulaştı. IMX ATH Kasım 2021’de 9,52 dolar idi. Yani, oraya geri dönmek için 7 katını görmemiz gerekiyor. Bir sonraki boğa koşusu sırasında altcoin fiyatının bu ATH’yi çok geçeceğini öngörüyorum. Ancak, şu an için bu, Aralık ayında token için iyi bir destek anlamına geliyor. Ayrıca heyecan verici olan şey, Blockchain’i daha da geliştirmeleri. Immutable, 2024 yılında Blockchain’i bir uygulama Blockchain haline getirecek. Bu, örneğin Cosmos’taki Injective ile aynı. Uygulama Blockchain’leri uygulamaya özel Blockchain’dir. Bunda şaşılacak bir şey yok. Bununla birlikte, hem verimi hem de ölçeklenebilirliği artırırlar. Tipik AAA oyununuz veri açısından büyüktür ve kendi Blockchain’ine sahip olması daha iyi. ImmutableX ve Polygon’un ortaklık kurması da şaşırtıcı değil. İşte nedeninin açıklaması, zkEVM Blockchain’leri.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x